Конспект уроку з образотворчого мистецтва в 4 класі
Тема: Малювання підсніжніків
Мета:
- навчальна: продовжити формувати вміння малювати рослинні форми;
- розвивальна: розвивати художні здібності дітей, спостережливість;
- виховна: виховувати любов до природи; охайність в роботі з фарбами;
- корекційна: активізувати словник, закріплювати вміння відповідати на запитання повними реченнями користуючись жестовою і словесною мовами
Мовленнєвий матеріал: підсніжник (-и); легенда про підсніжник; частини квітки: стебло, листя, пелюстки; малюй легкими лініями, малюй посередині аркуша, малюй в центрі аркуша; підсніжник маленький, ніжний, гарний; стебло тоненьке, зелене; листя довге, вузьке, зелене; пелюстки білі.
Обладнання:
1)демонстраційне: таблички, презентація
2) роздаткове: альбоми, фарби, пензлики, склянки з водою, прості олівці, гумки
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Привітання. Створення позитивного настрою.
Доброго дня! – говорю за звичаєм.
Доброго дня! – кожному зичу я.
Кому дозволимо першими сісти? (дівчатам)
Так, спочатку краса, а потім сила.
- Подивіться одне на одного, які ви сьогодні гарні, який у вас чудовий настрій, посміхніться один одному.
Перевірка готовності до уроку.
- Хто сьогодні черговий?
- Всі готові до уроку?
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Який звук на контролі? На контролі звук…
- Давайте скажемо всі разом звук ….
Намагайтесь говорити контрольний звук і всі звуки добре, щоб ваша мова була зрозумілою.
- Сьогодні ми з вами знову перетворимося на художників.
- А девіз нашого уроку:
Ми – художники,
Ми таланти і творці!
- Що ми будемо малювати ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:
З-під снігу з’явився,
Прокинувся від сну,
Усіх запросив я
Зустрічати весну. Підсніжник.
- Діти, а коли з’являється підсніжник? Так, весною.
- А що ви знаєте про цю квітку?
- Послухай легенду і вірш про підсніжник.
Легенда розповідає, що коли прийшла весна, Снігуронька почала танути й стало їй так гірко, що вона заплакала. Її сльози капали на землю і вмить перетворювалися на ніжні квіти підсніжника.
Ця скромна квітка ранньої весни,
В лісочку тихо проростає,
І сонечку голівку підставляє.
Всі знають – що зима мине,
Коли підсніжник розцвіте.
ІІІ. Повідомлення теми і завдання уроку.
- Тема нашого уроку: Малювання підсніжників.
Сьогодні ми навчимося малювати першу весняну квітку – підсніжники.
ІV. Робота над темою уроку.
1. Розгляд демонстраційного матеріалу (квітів підсніжника).
- Що це? Підсніжник. Який він? (маленький, ніжний, гарний, пахучий)
- Назвіть частини квітки (стебло, листя, пелюстки)
- Яке в неї стебло? (тоненьке, зелене)
- А яке листя? (довге, зелене, вузьке)
- Якого кольору пелюстки? (білі)
2. Пояснення послідовності виконання малюнка.
Зараз я покажу вам як правильно малювати квітку.
- Приготуйте папір. Як ви гадаєте, де треба малювати? (посередині, в центрі)
- Спочатку малюємо стебло.
- Потім малюємо квітку і листя (малюнок виконуємо легкими лініями).
- А зараз намалюємо пелюстки.
- Домалюйте листя.
V. Фізкультхвилинка.
- Ви втомилися? Давайте трішки відпочинемо.
- Відпочили? Знов до роботи приступили!
- Скажіть, якими кольорами будете малювати підсніжників?
Коментарi