Повернутися до звичайного режиму

Конспект уроку з образотворчого мистецтва в 4 класі

Тема: Малювання підсніжніків

Мета:

- навчальна: продовжити формувати вміння малювати рослинні форми;

- розвивальна: розвивати художні здібності дітей, спостережливість;

- виховна: виховувати любов до природи; охайність в роботі з фарбами;

- корекційна: активізувати словник, закріплювати вміння відповідати на запитання повними реченнями користуючись жестовою і словесною мовами

Мовленнєвий матеріал: підсніжник (-и); легенда про підсніжник; частини квітки: стебло, листя, пелюстки; малюй легкими лініями, малюй посередині аркуша, малюй в центрі аркуша; підсніжник маленький, ніжний, гарний; стебло тоненьке, зелене; листя довге, вузьке, зелене; пелюстки білі.

Обладнання:

1)демонстраційне: таблички, презентація

2) роздаткове: альбоми, фарби, пензлики, склянки з водою, прості олівці, гумки

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Привітання. Створення позитивного настрою.

Доброго дня! – говорю за звичаєм.

Доброго дня! – кожному зичу я.

Кому дозволимо першими сісти? (дівчатам)

Так, спочатку краса, а потім сила.

- Подивіться одне на одного, які ви сьогодні гарні, який у вас чудовий настрій, посміхніться один одному.

Перевірка готовності до уроку.

- Хто сьогодні черговий?

- Всі готові до уроку?

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Який звук на контролі? На контролі звук…

- Давайте скажемо всі разом звук ….

Намагайтесь говорити контрольний звук і всі звуки добре, щоб ваша мова була зрозумілою.

- Сьогодні ми з вами знову перетворимося на художників.

- А девіз нашого уроку:

Ми – художники,

Ми таланти і творці!

- Що ми будемо малювати ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:

З-під снігу з’явився,

Прокинувся від сну,

Усіх запросив я

Зустрічати весну. Підсніжник.

- Діти, а коли з’являється підсніжник? Так, весною.

- А що ви знаєте про цю квітку?

- Послухай легенду і вірш про підсніжник.

Легенда розповідає, що коли прийшла весна, Снігуронька почала танути й стало їй так гірко, що вона заплакала. Її сльози капали на землю і вмить перетворювалися на ніжні квіти підсніжника.

Ця скромна квітка ранньої весни,

В лісочку тихо проростає,

І сонечку голівку підставляє.

Всі знають – що зима мине,

Коли підсніжник розцвіте.

ІІІ. Повідомлення теми і завдання уроку.

- Тема нашого уроку: Малювання підсніжників.

Сьогодні ми навчимося малювати першу весняну квітку – підсніжники.

ІV. Робота над темою уроку.

1. Розгляд демонстраційного матеріалу (квітів підсніжника).

- Що це? Підсніжник. Який він? (маленький, ніжний, гарний, пахучий)

- Назвіть частини квітки (стебло, листя, пелюстки)

- Яке в неї стебло? (тоненьке, зелене)

- А яке листя? (довге, зелене, вузьке)

- Якого кольору пелюстки? (білі)

2. Пояснення послідовності виконання малюнка.

Зараз я покажу вам як правильно малювати квітку.

- Приготуйте папір. Як ви гадаєте, де треба малювати? (посередині, в центрі)

- Спочатку малюємо стебло.

- Потім малюємо квітку і листя (малюнок виконуємо легкими лініями).

/Files/images/novini/коваленко1.jpg

- А зараз намалюємо пелюстки.

/Files/images/novini/коваленко2.jpg

- Домалюйте листя.

/Files/images/novini/коваленко3.jpg

V. Фізкультхвилинка.

- Ви втомилися? Давайте трішки відпочинемо.

- Відпочили? Знов до роботи приступили!

- Скажіть, якими кольорами будете малювати підсніжників?

/Files/images/novini/коваленко4.jpg

VІ. Практична діяльність дітей.

Під час виконання практичного завдання допомагаю учням, у яких в процесі роботи виникають труднощі.

VІІ. Підсумок уроку.

- Що робили на уроці? Ми малювали підсніжник.

- Вам сподобався урок? Підніміть руки догори і поплескайте одне одному за роботу.

Демонстрування, аналіз і оцінювання практичної діяльності дітей.

Ось і пролунав дзвінок

І закінчився наш урок! До побачення!

Упорядкування робочих місць.

Коваленко Олена Станіславівна, вчителька образотворчого мистецтва
Кiлькiсть переглядiв: 1618

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.