Інформація для батьків

/Files/images/stornka_surdopedagoga/отримати консультацію логопеда.jpgРекомендації для батьків, чиї діти мають порушення читання і письма

Рекомендації батькам, чиї діти мають недоліки вимови

Як навчити переказувати?

Отримати консультацію логопеда


Логопедична хвилинка №1 (традиційна артикуляційна гімнастика)

Логопедична хвилинка №2 (артикуляційна гімнастика для дітей з дизартрією або її стертою формою)


Рекомендації щодо виконання артикуляційної гімнастики

/Files/images/novini/соловйова3.jpg
Працюючі м’язи - міцніють
Непрацюючі - засинають
Невірно працюючі – руйнуються.

Хороша дикція — основа чіткості і розбірливості мовлення. Зрозумілість та чистота вимови залежать від активної та правильної роботи артикуляційного (мовленнєвого) апарата, особливо від рухливих його частин – язика, губ, нижньої щелепи, м’якого піднебіння. Щоб добитися чіткості вимови необхідно розвивати моторику артикуляційного апарату за допомогою спеціальних артикуляційних вправ.

Рекомендації:

1. Проводити артикуляційну гімнастику потрібно щодня, щоб вироблялася навичка закріплення. Краще її робити 3 рази в день по 3-5 хвилин. Не слід пропонувати дітям більше 3-4 вправ за раз.

2. При доборі вправ для артикуляційної гімнастики треба дотримуватися певної послідовності, йти від простих вправ до більш складних. Проводити їх краще емоційно, в ігровій формі.

3. Артикуляційну гімнастику виконують сидячи, так як в такому положенні у дитини пряма спина, тіло напружене, руки і ноги знаходяться в спокійному стані.

4. Дитина повинна добре бачити обличчя дорослого, а також своє обличчя, щоб самостійно контролювати правильність виконання вправ. Тому дитина під час проведення артикуляційної гімнастики повинна знаходитися перед дзеркалом.

5. Дорослий, який проводить артикуляційну гімнастику, повинен стежити за якістю виконуваних дитиною рухів: точність руху, плавність, темп виконання, стійкість, перехід від одного руху до іншого. Також важливо стежити, щоб рухи кожного органу артикуляції виконувалися симетрично по відношенню до правої і лівої сторони особи. В іншому випадку артикуляційна гімнастика не досягає своєї мети.

6. В процесі виконання гімнастики важливо пам'ятати про створення позитивного емоційного настрою у дитини.


Кiлькiсть переглядiв: 519

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.