Музикотерапія

Музикотерапія (музична терапія) — це застосуваннямузикита її музичних елементів (звуку,ритму,мелодіїтагармонії) з метою сприяння й активізації комунікативних процесів, утворення соціальних взаємозв'язків, здатності до навчання, рухливості, вираження емоцій, організованості.

Методи музикотерапії поділяють на такі:

- спрямовані на емоційну активізацію;

- тренінгові, релаксуючі, комунікативні;

- творчі методи у вигляді інструментальної, вокальної, рухової імпровізації;

Рухове розслаблення і злиття з ритмом музики.

Під звуки музики із заплющеними очима діти погойдуються згідно з ритмом музики, стоячи в колі і тримаючись за руки.

Музично-рухові ігри і вправи.

Використовуються ударні і шумові інструменти, костюмний реквізит, іграшки. У музично-руховій грі, що керується музичними сигналами, динамічний напрям однієї фази діяльності чергується з гармонійним розслабленням. Цим досягається психічна й соматична релаксація.

Вокальне вираження – співи.

Рекомендується використовувати пісні, які можна драматизувати, відображати. Вони мають бути емоційними, цікавими, мати приємну мелодію, живий темп, відповідну тональність.

Рецептивне сприймання музики.

Добирають музичні твори, за настроєм подібні до психічного стану дитини, бо темп музики тісно пов'язаний із тілесним ритмом.

Музикомалювання.

У музикотерапії малюють крейдою, фарбами, олівцями, тримаючи пензлик або олівець в обох руках, або лівші – правою рукою, а іншим – лівою, залучаючи праву і ліву півкулі до роботи.

Пантоміма.

Лунає музика, а учасники придумують розповідь, виражаючи її в пантомімі. Або учитель розповідає дітям про випадок, а діти показують його під музику.

Музична розповідь.

Це ефективний спосіб психічної та соматичної стимуляції за участі рухів, драматизації та мовлення. Усі розповіді супроводжуються музикою, в якій простежується і дзюрчання струмочка, і віяння вітру, і звички тварин.

Гра на музичних інструментах та ритмічна декламація.

Методика передбачає ознайомлення з інструментами, зосередженість на тривалості звучання, тембрі, силі, частоті звуку.

П’ятничко Світлана Василівна, музика, логоритміка
Кiлькiсть переглядiв: 500

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.